Haziran 17, 2020

Toskana turizmi tekrar rayına oturtmayı planlıyor: Bu iç pazara yönelik

ile vinh

 

Bölge genelinde GSYİh’nın %13’ünü oluşturan Toskana sektörü için turizm şart. Otel ve konaklama tesislerinin yeniden açılmasına Hükümet karar verecek, ancak virüs henüz yok olmadığı için, birlikte yaşamak zorunda kalacak, bölgesel konsey zaten enfeksiyonu önlemek için bir dizi kılavuz üzerinde ticaret dernekleri ve sosyal ortaklarla birlikte çalışıyor. Tasarının ilk yanıt toplantısı Pazartesi günü gerçe “Eğer yeşil ışık Roma’dan yeniden açılmak için geliyorsa ama ortak bir güvenlik protokolü olmadan, hemen bizimkini uygulayabiliriz – Konsey Üyesi Nivittorio Bugli’ye açıklar – aksi takdirde, ulusal bir protokol varsa, onları bir araya getiririz. Her halükarda, yeniden daha hızlı başlayabiliriz.”

Ama Toskana sadece güvenlik kuralları üzerinde çalışmıyor. “Turizmin kesinlikle geç başlayacak ve çok kısa olması muhtemel bir sezonda tekrar rayına oturtülması gerekiyor. Yeni paketler müşterileri çekmek için tasarlanmalıdır: iç pazardan başlayarak. Toskanalı turistlerin en büyük dilimi her zaman yurtdışından gelen biri olmuştur, ancak bu yıl özellikle iç pazarda dikkate almak zorunda kalmaktadır” diye açıklıyor Toskana Turizm Konseyi Üyesi Stefano Ciuoffo. “Aynı zamanda anlaşılmalıdır – diye ekliyor – nasıl sezon uzatmak ve nasıl, en iyi, bölge çapında katılım dağıtmak.”
Kolay bir iş değil. Ancak bölgenin operasyonel kolu olan Toskana Turizm Tanıtım, bunun üzerinde çalışmaya başladı bile. Promosyon adamıştır tematik bir tablo vardır. Yeni teklif ve olayların yeniden planlanması nda bir saniye daha var. Sonra müzeler ve yıkananlar.

Bulaşıcı lıklardan kaçınmak için kurallar
Sorun keyifli ve rekabetçi bir konaklama yapmak için kalır. Güvenlik konusunda ise, otel ve konaklama tesislerinde uygulanması gereken kuralların çoğu işyerinde ki yle aynıdır: en az bir metrelik mesafeler ve mümkün sayılabilirse insanlar arasında (aile üyeleri veya aynı konaklamayı paylaşan lar hariç), maskeler, jeller ve eldivenler, ayrıcalıklı elektronik ödemeler, toplantılardan kaçınma önlemleri. Bölge ve ticaret dernekleri bunu tartışıyorlar: son söz hükümete nasıl ve ne zaman yeniden başlayacağı konusunda dır, ancak olası senaryoları düşünmek sizi hazır hale getirecektir.

Özellikle yeni bir müşteri bir odada, çamaşır yıkama, aynı zamanda hava kalitesi ve hava sirkülasyonu ile ilgili özel önlemler ile klima sistemleri dezenfekte devralır, temizlik için özellikle dikkat edilmelidir. Konaklama tesislerine yapılan transfer mekiklerinde, yolcular aynı evde yer almazsa kapasitenin düşürülmesi gerekecektir. Bir de öğle yemeği, akşam yemeği ve kahvaltı var. Yemek odası için masa servisini tercih etmek önerilmektedir, self servis için ise, fiziksel mesafe ve odaya girmeden önce rezervasyon önerisine ek olarak, muhtemelen yemek için tek doz ambalaj kullanımı ve çatal bıçak takımı için dezenfekte ambalaj gibi önlemler kullanmak zorunda kalacaktır. Kaplıcalar ve estetik için, yüzme havuzları ve spor salonları bu yapılar için Hükümet ve Bölge tarafından karar verilecektir anti-ntagio kuralları uygulayacaktır. Kamp alanları ve köyler ve belki de çiftlikler için özel kurallar belirlenecektir.