Haziran 17, 2020

Piaggio ve Dior buluştuğunda, stil dolu bir Vespa doğar.

ile vinh

Pontedera’da yapılmış, bir diğerini kucaklayan gerçek bir stil ikonu. Aynı yıl kurulan, 1946, Vespa, iki tekerleğe kraliçe, ve Dior, Paris moda evi karşılamak ve iki marka tabanında özgürlük, hareket ve ifade ruhunu yeniden icat.
Bu tutkulu karşılaştırma itibaren hayat Vespa 946 Christian Dior, monokok çerçeve ve narin grafik hatları iki evin mirasına hürmet ödemek geliyor. Zarafetin sembolü olan bu arzu nesnesi, know-how’ın mükemmelliğine olan ortak bağlılığı ve iki markanın paylaştığı detaylara gösterilen ilgiyi yansıtır.

2012 yılında Milano’da sunulan ve çizgilerin zarafeti ve minimalizmi ve teknolojik yenilik ile karakterize ikonik Vespa 946’nın bu modern versiyonu, Dior’un kadın koleksiyonlarının kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri tarafından bu etkinlik için yeniden tasarlandı. Scooter İtalya’da üretilecek, bir moda stüdyosunun ilgi, özveri ve hassasiyeti ile.
Eyer tasarımıesinlenerek, Gövde Dior Oblique motifi ile dekore (Marc Bohan tarafından 1967 yılında tasarlanmıştır) özel olarak rafa sabit olması için tasarlanmıştır, Bu modele benzersiz bir stil veren. Aynı ikonik desenle dekore edilmiş bir kask, özel aksesuar serisini tamamlar.
Yeni ufuklara kaçış sembolleri, bu sınırlı sayıda kreasyonlar bahar 2021 dünya çapında Dior butikler ve daha sonra Piaggio Grubu’nun seçilen Motoplex amiral gemisi mağazalarında satışa sunulacak.

“Mevcut bir gibi zor bir zamanda, daha iyi bir gelecek hayal edebilmek için güzel – Michele Colaninno, Immsi Grubu CEO’su ve Piaggio Grubu ürün ve pazarlama stratejileri başkanı diyor – Paris’te Christian Dior atölyesi 1946 yılında, İtalya’da Vespa ilk olarak aynı yıl açıldı. Bu yeni Vespa 946 bu yıldönümünü kutluyor ve mirasımıza saygılarımızı savuruyor. Bugün, o zaman olduğu gibi, biz karanlık bir dönemden geçti ve şimdi stil ve işçilik bir arada bazı sevinç de vivre paylaşmak için güçlerini birleştiriyoruz. Vespa ve Dior arasındaki bu ortaklık güzelliğin bir kutlamasıdır.”

“Vespa ile proje hemen beni heyecanlandırdı – Maria Grazia Chiuri, haute couture yaratıcı direktörü, hazır giyim ve Dior Evi için kadın aksesuarları işaret – Vespa benim şehir, Roma hatırlatıyor. Audrey Hepburn’ün Gregory Peck’e tutunan olağanüstü görüntüsünü sonsuza dek kolektif hafızamıza kazınmış bir Vespa’da bırakan Roman Holiday (1953) filminde olduğu gibi, şehirde kolayca hareket etme özgürlüğüyle bağlantılıdır. Mutlu anılarım bir çoğu kahramanı olarak bir Vespa var. Kocamla Roma’ya taşınıp Fregene’de denize gitmek için kullandığımız medyumdu. Bu, özel hayatımla güçlü bir şekilde bağlantılı olan İtalyanlığın bir sembolü ve artık Dior’daki profesyonel hayatımın bir parçası.”