Haziran 17, 2020

Kilitleme, Ticaret: “Terziario çökmek için, biz işletmeler için paraya ihtiyacımız var”

ile vinh

“Şirketlere bir ay daha toplam kapatma ve sıfır para. Bu ticaret ve hizmetlerdeki işletmeler için devam ederse, sadece moloz olacak.” Pisa’nın Confcommecio Eyaleti direktörü Federico Pieragnoli büyük endişeyi dile getiriyor: “Bu patolojik durumdan Double-Legame’den çıkmalıyız, hükümetin bombastik duyuruları taban tabana zıt yönde giden eylemlere karşılık gelir, girişimciler arasında şaşkınlık ve yönelim bozukluğu oluşturur. Likidite kararnamesi sisteme hemen para enjekte etmez ve onları aylar içinde göreceğimiz ilk etkiler, kesinlikle yazdan önce olmaz. O zaman çok geç olacak ve bu şirketlerin çoğu artık yeniden açamayacak.”

“Şirketler borçtan ölecek, ve endişe verici olan şey, devletin, hiç görülmemiş bir acil durum karşısında bile, yıllar boyunca milyarlarca avro vergi ödemiş girişimcilerin ihtiyaçlarına kıyasla bir kuruş koymaması – Pieragnoli ekliyor – hangi parayla, hangi parayla, hangi zaman, ne umutları bir lokantacı, bir esnaf, bir işletme sahibi bir şekilde yeniden başlamayı düşünebilir , Bu güne kadar bir muamma kalır. Bürokrasi bozulmamış, zaman uzamış ve her şey bireysel girişimci ile doğrudan ilişki içinde bankacılık sistemine delege, aslında kredibilançosu, süresi ve bankaların elinde geçerli koşulların değerlendirilmesi bırakarak. Ama nasıl bir girişimci o ilk hayatta kalmak için bir pozisyon koymak değilse yeni bir iş planı? Mart ve Nisan aylarında bu şirketin hiçbiri bir gün çalışmazken faturaları, tedarikçileri, maaşları kim ödeyecek?

“Bu saatlerde bile hükümetin kalifiye üyelerinin sıradan bütçeden kaynak bulmaktan bahsettiklerini duyuyoruz. Bu çok saçma. Ne yazık ki, bu ekonomik savaşın yanı sıra sağlıkla başa çıkabilmek için acil operasyon için köprü önlemlerine, fon kaybına olağanüstü katkılara ve yıl boyunca şirketlere etkin desteğe ihtiyacımız olduğu henüz anlaşılamamıştır. Mart ve Nisan aylarında kapanan tüm varlıklar için, satış dışı nakit yüzdesini tanımanın gerekli olduğunu öneriyoruz. Ve bu sadece küçük bir örnek, bir felaketin ufku ile karşılaştırıldığında, 50 milyar tüketim yıl içinde yandı, duman ve artık yeniden açmak mümkün olmayacaktır işletmelerin binlerce iş” Confcommercio müdürü sonucuna varıyor.