Haziran 17, 2020

Karantinaya alınmış arabalar: bakım, sigorta ve son tarih önerileri

ile vinh

Devam eden acil durum ve Hükümetin Covid-19’dan gelen salgını sınırlamaya yönelik tedbirleri, çoğu otomobilin ‘çukurlarda durdurulması’ nedeniyle tirajı zorunlu olarak durdurdu.

Ama karantina sipariş için büyük bir fırsat olabilir, hem de evde, arabada bile. Zorunlu durdurmak, aslında, dolaşım için gerekli belgelerin bir kontrol ve aracınızın kullanımı ile ilgili ana tarihler için değerli bir zaman sunuyor, kilitleme sonunda kötü sürprizler önleyebilir DIY bakım bazı değerli ipuçları unutmadan.

Burada, daha sonra, Carglass bakım, sigorta ve son tarihler bazı yararlı ipuçları.

Belgeler, sigorta ve son tarihler
Sürücü ehliyetiniz, sigorta belgeniz ve kaydınız (veya kartınız) sürüş yaparken her zaman sizinle birlikte tutabileceğiniz üç belgedir. Bu moladan yararlanarak durumunu (olası bozulmayı), geçerliliğini ve ağır cezaları önlemek için ortaya çıkan yükümlülükleri kontrol etmek için tavsiye edilir.

Sigorta sektöründe, 18 Ekim 2015’ten bu yana aracın ön camındaki işareti görüntüleme zorunluluğunun kaldırıldığını unutmayın, ancak sigorta sertifikasını uçakta tutmanız veya en fazla akıllı telefonunuza kaydedilmiş dijital bir kopya bulundurmanız gerekir. Sigorta sertifikası zorunlu RCA kapsamını doğrular ve poliçenin tüm verilerini gösterir, özellikle bir kaza durumunda el altındaolması yararlı. Bir sigorta garantisi varlığı ANIA (National Association of Insurance Companies) veritabanının gerçek zamanlı bir kontrol yoluyla Kolluk Kuvvetleri tarafından doğrulanabilir olsa da, her zaman belgenin bir kopyasını olması iyidir, çünkü, veritabanına erişim sorunları durumunda, sigorta kapsamı nı kanıtlamak sorumluluğu sürücü tarafından karşılanır.

Bu yaygın bir eğilim, tembellik veya aşırı gayretsizlik, pano eski sigorta sertifikaları birikimi: Bu güven verebilir bir arşiv oluşturur, ama tamamen yararsız, tutulacak tek belge devam eden biri olduğu için.

Sigorta sertifikası ile birlikte, aynı zamanda bir iddia durumunda dostu bulgu için sağlanan sözde “mavi form” olması tavsiye edilir. Ayrıca yararlı kaza veya arıza yardım numaraları için araba kontrol etmelisiniz, ve aynı zamanda hangi hizmetleri sigorta poliçesi dahil olup olduğunu kontrol edin.

Son tarihler arasında, en kritik ama en önemli sürücü için saklamak için bu aracın revizyon olduğunu. Başlatılan pek çok tedbir arasında, son kararname “Cura Italia”nın Mart ve Temmuz ayları arasında tüm araçlar için zorunlu denetimin 31 Ekim 2020’ye ertelendiği göz önünde bulundurulması gereken bu süreyi kontrol etmek tavsiye edilir.

DO-it-yourself bakım
Bu karantina aşamasında aracınızın bakımı için en yararlı ve popüler ipuçlarından biri, sıvı seviyesini kontrol ek olarak, pil endişeleri. Motoru yaklaşık 20 dakika çalıştırın, her 4/5 günde bir, pilin durumunu korumak için basit ve etkili bir çözüm olabilir.

Aracınız yolda park değilse, birkaç dakika için pencereleri biraz açık bırakarak çok hava sirkülasyonu lehine yararlı olabilir, evin pencereleri ile yapmak için tavsiye edilir gibi.

Yüksek Sağlık Enstitüsü (ISS) son zamanlarda bir mikrofiber bez ve alkol bazlı preparatlar kullanarak önerir ve bu çözümler mevcut sodyum hipoklorür nedeniyle cilt ve plastik zarar verebilir, çünkü çamaşır suyu ve / veya amuchina kullanımını engeller iç temizlik konusunda endişelerini dile getirmiştir.

Son olarak, kokpit ve hava kanallarıderin bir temizlik için, nihayet normale döndüğünüzde yürütmek mümkündür, ozon için sanitasyon tedavisi. Sanitasyon ozon üretir ve yayılır, anında tüm istenmeyen mikroorganizmalar ve kötü kokuları ortadan kaldırır.