Haziran 17, 2020

Finansman: Fidi Centre 12 aya kadar askıya alma taleplerini onayladı

ile vinh

Centro Fidi, Confcommercio sisteminin kredi organı, 18 Mart 2020 tarihinde, Kararname ‘Cura Italia’ Kanunu, askıya alma ve ödenmemiş fon 12 aya kadar uzatılması için tüm taleplerin ofis onayı ile birlikte karar verdi. Bunun için başvuran ilişkili girişimciler herhangi bir özel uygulama talimat veya bir yanıt beklemek ya da herhangi bir yük ödemek zorunda olmayacaktır.

Karar, Covid-19 sağlık acil durumunun yol açtığı ciddi krizle mücadele eden bölgenin küçük ve orta ölçekli şirketlerini mümkün olduğunca desteklemek amacıyla alındı. Müdahale girişimciler üzerinde herhangi bir ek yük olmadan kesinlikle ücretsiz olacaktır.

“Bugüne kadar Centro Fidi 200 milyon euro tutarında finansman toplam hacmi için, on bin Toskana ve Umbria şirketleri garanti – Confcommercio Provincia di Pisa Federico Pieragnoli direktörü açıklar – nefes alan on iki ay saymak edebilmek için kesinlikle önemlidir, özellikle hala acil dönemin süresini tahmin etmek zor bir zamanda ve , sonuç olarak, iyi yeniden yeniden tasarla.”

Ayrıca girişimcileri desteklemek amacıyla, son günlerde Centro Fidi-Confcommercio Banco Bpm ile on milyon euro luk bir plafond ayırarak bu dönemin makbuzlarının azalması veya yokluğuyla başa çıkmak zorunda olan Toskana ve Umbria şirketlerini garanti altına almak için bir anlaşma yaptı. Centro Fidi, Banco Bpm tarafından her şirkete ödenen miktarın %80’ini garanti edecektir. Krediler chirograph ipotek şeklinde verilir ve 24 ay sürecek, 6 ay teknik bir ön amortisman ile. Uygun amaçlar arasında envanter satın alma, tedarikçilere ödeme ve genel olarak likidite ihtiyaçları yer almaktadır.