Haziran 17, 2020

‘Evden çıktım’: Yerel şaraplar için eve teslimat

ile vinh

Bu ‘Ben evden’ denir ve coldiretti Pisa ve Coldiretti Livorno girişimi topraklarının şarap imalathaneleri destektir. Yerel firmaların şaraplarını [email protected] adresinden e-posta ile sipariş verme ve bunları evde alma fırsatı sunan bölgedeki tüketicilere yöneliktir. Bar, restoran ve otellerin kapanmasıyla durdurulan yerel işletmeleri canlandırmak için sıfır kilometrelik bir yanıt; ‘Faz 2’ kısmi yavaşlamalar piyasanın toparlanma üzerinde gerçek bir etkiye sahip bekleyen. Alışveriş kampanyası bugün başlıyor, 31 Mayıs’ta sona eriyor ve Pisa ve Livorno illerindeki müşterilere ithaf edilsin. Sadece bir bardak ile yemek eşlik edenler bir arama ve bir tutku yapmak için, tüm fırsat için kendi topraklarının şarapları daha iyi bilmek ve onları üretenler için benzersizdir.
Fiyat listesinde, bugüne kadar girişime katılan altı şirketin her biri için toplam 12 etiket için 2 etiket -bir beyaz ve bir kırmızı- seçkisi. Sadece bu girişim için, yeniden bir mesaj vermek için, üreticiler toptan fiyata seçilen iki şarap satmak için seçtiniz. Yerel mükemmelliğin bir ifadesi olan üye şirketler şunlardır:
– Michele Satta, Castagneto Carducci (LI)
– Sator, Pomaia (PI)
– Allanti, Piombino (LI)
– Allori Lacona Çiftliği, Elba Adası (LI)
– Intarlate Kaynakları, Bibbona (LI)
– Rüzgarlık, Ponsacco (PI)
‘Evden çıkmak’ seçimi de İtalyan aileleri bugüne kadar çabalarını devam etmeye teşvik etmek için tasarlanmıştır, eve teslim ile seyahat en aza indirmek için çalışıyor. Şirketler için bu bölge ve bölge için üreticileri olarak kendilerini kurma meselesidir: her biri aslında kendi alanlarında müşterilerine eşlik ettikleri ‘video hapları’ ile müşterilerine kendini sundu. Piombino’nun tepelerinden Pomaia tepelerine, şişeleme kulüplerinde, üzüm bağlarında ya da mahzenlerde, fiziksel olarak ziyarete geri döneceğimiz yakındaki gerçeklerin tadına bakıyorlar, yerel şarap üretiminin ikiye bölünmesi, eğer dokunamazsak, kesinlikle ürünleri tatarak destek leyebiliriz.
Gelecek endişelerle dolu ve perakende tüketimi tek çözüm olamaz, şirketler bunu biliyor ama bölgeye inanmaktan vazgeçmiyor, ayrıca bugüne kadar gerçekten ne kalıyor: İtalya’da neredeyse 4 dışında 10 İtalyan şarap imalathaneleri (%39) Coldiretti/Ixe anketine göre, ciroda keskin bir düşüş ve likidite uyarısı var. İhracattaki ani düşüş büyüme safhasında giyotin olarak gerçekleşti: ülke sınırı dışındaki şarap sevkiyatları aslında 2019 yılında toplam cirosunun %58’ine eşit olarak bugüne kadarki en yüksek rakam olan 6,4 milyar avroya ulaştı. 1,3 milyon kişiye istihdam olanakları ve 11 milyar ciro sağlayan İtalyan şarabının geleceği risk altında.