Haziran 17, 2020

Ekonomi: 2019’da Pisa ihracatıiçin ‘rekor’ oldu

ile vinh

Uluslararası ticaret: 3 milyar avronun üzerinde değere sahip olan ilimiz, büyük mali krizden önceki son zirvenin ve son otuz yılın en iyi ikinci sonucunun 2007’den bu yana 2019’un en yüksek ihracat seviyesine ulaştı. Pisa Ticaret Odası’ndan gelen veriler bunu gösteriyor. Pisa ihracatının gelişiminde (%3,3), ulusal ortalama rakam yaklaşık %2,3′ tür, ilaç ve içeceklerle ilişkili mekanik ve motosiklet döngüleri gibi bazı geleneksel sektörler (ikincisi, özellikle şarap% 25’lik bir sıçrama yapmak) deri, ayakkabı, mobilya ve metaller geriye gidiyor iken. Farklı destinasyon ülkeleri göz önüne alındığında, Almanya, Fransa, İspanya, Çin, Avusturya ve İngiltere’ye Pisan mallarının satışları artarken, ABD, İsviçre, Hong Kong, Hollanda ve Polonya’ya doğrudan ihracat düşüyor.

“Büyük bir zorluk bir zamanda – Pisa Cciaa başkanı yorumlar, Valter Tamburini – ilk sağlık ama, ana il üretim sistemleri (bronzlaşma ve otomotiv) kapatılmasından sonra, aynı zamanda ekonomik, biz bu günlerde yaşıyoruz, pisa ihracatı verileri 2019 yılında yeni bir rekor dokunmak için il izin verdiğini görmek için ağızacı bırakır. Daha da güçlü sağlık acil geçti en kısa sürede, yeniden başlamak için meydan okuma! Meclis, Hükümetin iş dünyasını destekleme tedbirlerini entegre etmeye hazır: başta turizm beldesini canlandırmak için olmak üzere toprak desteği politikası için 2,3 milyon avrodan fazla para mevcut. Kısacası, bu zorlukların ortasında, il ekonomik sistemini desteklemek için elimizden geleni yapmak istiyoruz, Pisa durmuyor.”

İyi mekanik, motosiklet, ilaç ve şarap. Deri ve ayakkabı freni
2019 Pisa ihracatının podyumunda yüzde 18,8’lik bir artışla 3,19 puanlık büyümeye katkıda bulunan mekaniği buluyoruz. 2018’deki düşüşün ardından (%-1,7) bisiklet ve motosiklet ihracatı %6,6 oranında artarak 35 milyon avronun üzerine çıktı ve 1,2 puanlık büyümeye katkı oldu. Good, 2019 yılında da Pisa ilaç sonucu bir% 33,6 0,88 puan lık bir artış sağlar.

Çok tutarlı (%25.1) Pisa içecek (özellikle şarap) ihracatının büyüme: Japonya’da satış neredeyse üç katına (4 milyon euro yaklaşırken), 10,6% abd yönelik, 45,3% Almanya için mukadder olanlar, Singapur ve Romanya’ya yedi kat ihracat arttı. Fransa’ya doğrudan şarap ihracatı% 14,9 kaydedilen sayısı ilginçti. Cam ürünleri satışları da arttı (%4.4 artış), aletler (%3.7 arttı) kimyasallar (%1.7).

Negatif yıl, ancak, moda zinciri için. Pisa ihracatına ilişkin Istat verileri, 2018’deki düşüşün ardından deri,%8,3’lük bir gerileme daha göstererek Pisa ihracatının toplam büyümesinin 3,26’sını -1,93 puana kadar açıkladı. Ben de giyim ürünleri (-2.3%) ihracatı için geri adım. İlin en önemli sektörleri arasında mobilya (%-5,3) yer alıyor. Rusya (-17,4%) doğrudan satış düşüş nedeniyle, Çin (-16,1%), Panama, Dominik Cumhuriyeti ve Suudi Arabistan. Demir dışı metaller geri düşer (-14.1%) ve, daha mütevazı, temel kimyasallar (-0.5%).

Almanya’nın ilk ticaret ortağı
Almanya, bir yıl içinde 400 milyon avroyu aşan %11,8’lik bir sıçrama sayesinde, pisan ihracatının ilk hedef ülkesi olduğunu doğruluyor. Ana büyüme ulaşım araçları, mekanik, plastik, kimyasallar, içecekler ve mobilya izledi. %7,4 ile Fransa, mekanik, döngüler ve motosikletler, giyim, pürüzlü deriler ve temel kimya sayesinde ikinci sırada yer almaktadır. Öte yandan, Alpler boyunca doğrudan işlenmiş deri azalıyor. İspanya (%13.2) mekanik ve ulaşım araçları sayesinde neredeyse sadece büyür. Çin’e ihracat kadar% 25 (belki Hong Kong ile fırtınalı ilişki nedeniyle) mekanik, cam ürünleri ve silah ve mühimmat büyüme sayesinde vardır. Avusturya (%21,3, ilaç kullanımı sayesinde), Birleşik Krallık (%14,1), Yunanistan (%9,6), Güney Kore (%9,6), Vietnam (%2,6), Birleşik Krallık (%14,1), Yunanistan (%9,6), Güney Kore (%9,6), Vietnam (%2,6) gibi diğer Avrupa ülkeleri de iyi durumdaydı. Romanya (%0.5).