Haziran 17, 2020

Coronavirus, Confesercenti: “Kiraları durdurun ve kapalı tesisler için TV ücretleri ödeyin”

ile vinh

‘Cura Italia’ kararnamesinde yer alan işletmelere ve ailelere yönelik destek kuralları, başta iş faaliyetleri olmak üzere bazı önemli konuları henüz ele almadı. Her şeyden önce, şirket kararname ile kapatılanlar arasında ise kira olası askıya alma. Toskana Kuzey Confesercenti görüşü.
“Ticari kiralar (dükkanlar, mağazalar, vb) ve konut kullanımı için olanlar arasında ayrım yapmak zorunda – avukat Francesca Vallesi, Yasal Counter Confesercenti Toskana North başkanı açıklar – ilk olarak, kararnameye göre, bir vergi kredisi kira miktarının yüzde 60 ölçüde kabul edilmektedir, Mart 2020 göre, Kategori C / 1 özellikleri. Hukuk Dairesi, Start-Up & Development sektörü ile birlikte ticari fonların lokasyonlarındaki ve işletmenin kapanması durumunda tedarik emirleriyle ilgili konuları değerlendiriyor” dedi.

Bu günlerde ortaya çıkan bir diğer konu da, özellikle bar ve restoranlardan, ödemeli TV ücretinin ödenmesiyle ilgili. Hala avukat Vallesi: “Uydu TV abonelikleri için özel abonelikler veya ‘iş’, barlar, restoranlar, örneğin olup olmadığını ayırt etmek zorunda. Son durumlarda, açılış yasakları ödemelerin askıya alınmasını veya sözleşmeden erken çekilmeyi haklı çıkarabilecek bir imkansızlık yarattı.”

Simone Romoli, Assoturismo Confesercenti Toskana Nord Başkanı, oteller için geri ödeme sorunu açıklar: “kararname Cura-İtalya (sanat) açık tahmin ederek. 88), 2 Mart 2020 tarihli 28.02.2020 tarihli 28. Sonuç olarak, bir otel rezervasyonu yaptırmış olanlar, bir kupon ile ödenen meblağların iadesi hakkına sahiptir. Aynı şey, iş için otel rezervasyonu yaptırmış ve seyahat etmek için kanıtlanmış gereklilikler olduğuna inanmayanlar için de geçerli.” Avukat Francesca Vallesi sonuç: “Bizim hizmet hala yasal bir doğa veya potansiyel dava etkileri ile ortaya çıkan tüm sorunların soruşturmaları için kullanılabilir.”