Haziran 17, 2020

Coldiretti Toskana bölgesel tablo ile mutlu: Toskana tedarik zinciri satın almak için itiraz

ile vinh

Pam, Lidl, Federdistribution, le Coop, Conad, Eurospin temsilcileriyle birlikte Coldiretti Toskana tarafından aranan bölgesel tablo, Tarım Konseyi Üyesi Marco Remaschi ve Meclis Üyesi Stefano Ciuffo’nun başkanlığında Toskana’yı satın alma çağrısını yineledi.

“Biz süpermarketler sanayi ve ticari dağıtım Toskana yapılan satın alma, Campagna Amica ve Coldiretti şirketlerinin olağanüstü ağ satın alma için sunan satın alma ayrıcalıklı olmaya çağırdı. Şirketlerimiz öncelikle büyük perakendeciler, toptancılar ve catering ile çalışmak ve zaten siparişleri yarıya indirdi. Geçici toplantı, bu kritik safhanın birlikte üstesinden gelmek için verimli dir.” dedi.

“Şirketlerimiz, km0’de vatandaşların evlerine ev teslimatı ile yiyecek getirmek için her türlü faydalı hizmeti devreye salıyor. Güvenlik, kısıtlamalar, ekonomik güçlükler ve çalışma önündeki nesnel engellerle ilgili endişelerle uğraşmak zorunda olan, iş gücünün azalmasından kaynaklanan kesintisiz bir günlük taahhüt.” diye ekliyor.

Coldiretti, toskana bölgesinden, 775/2018 sayılı AB Tüzüğü’nün yürürlüğe girdiği tarih olan 1 Nisan’dan sonra yürürlükte olan ulusal tedbirleri genişleten kararname ile Tarım Politikası Bakanları Teresa Bellanova ve Ekonomik Kalkınma Stefano Patuanelli tarafından imzalanan işlenmiş ürünlerde semome salçası, pirinç ve domates için de buğdayın menşeini belirtme yükümlülüğünün uzun zamandır beklenen uzatılmasını desteklemesini istedi. Conad, Coop, Auchan, Bennet, Cadoro, Carrefour, Decò, Despar, Esselunga, Famila, Iper, Italmark, Metro, Gabrielli, Tigre, Oasis, Pam, Panorama, Penny’ nin katılımıyla, Filiera Italia ile birlikte doğuran kampanya #MangiaItaliano teşvik eden Coldiretti tarafından güçlü bir şekilde desteklendi.