Haziran 17, 2020

Bebek bakıcılığı bonusu: yaz merkezlerinde de harcanabilir olacak

ile vinh

 

Yeniden başlatmada yer alan birçok önlem arasında yenilenmiş ve geliştirilmiş bir bebek bakıcılığı bonusu da bulunmaktadır. Aslında, her aile için bakıcı için 1.200 avroya kadar bir katkı geliyor ve bu da Cura Italia’nın tahsis ettiği 600 avronun iki katı. Bebek bakıcılığı bonusu – ve bu bebek bakımı için yeni bir ektir – ayrıca yaz merkezleri ve çocuk bakımı için harcanabilir olacaktır.

Aynı zamanda, belediyelerin 3-14 yaş arası çocuklar için özel kurumlarla işbirliği de dahil olmak üzere yaz merkezlerini yükseltmeleri için 150 milyon Avro’luk bir fon da planlanıyor. Başbakan Giuseppe Conte yeniden başlatılmasıyla ilgili basın toplantısında, “Çocukları ve kapalı okullarla muhtaç ailelere destek olmak için, yaz merkezlerini etkinleştirmek için Anci ile de sinerjik bir iş yaptık.” dedi.

Çalışan ebeveynlere yardımcı olmak için, 30 günden fazla olmayan devam eden veya kesirli bir süre için 12 yaşına kadar çocuğu olanlar için %50 ücretli ebeveynlik izni de onaylanmıştır. 31 Temmuz 2020’ye kadar figüratif katkıpayları kapsamında ki süreler ile ebeveynlik izni istanabilir. Akıllı çalışma artık birçok insanın hayatının bir parçası ve gelecekte daha fazla alana sahip olacak. Bu arada, acil durum sonuna kadar 14 yıla kadar çocuklu özel şirketlerin çalışanları için akıllı iş istemek de mümkün olacak.

Şimdi kararname dönüşüm için Meclis’e gelecek ve hala haber olabilir.