Haziran 17, 2020

Amazon Pisa: Ortak Haklar müdahalesi

ile vinh

 

Bir Amazon sıralama merkezinin Pisa açılış Konusunda Ortak Haklar konseyi grubundan olumsuz görüş, bir şantiye zaten başladı ve e-ticaret devi varış Kulesi şehir için önemini vurguladı Belediye Başkanı Michele Conti tarafından geçen gün ziyaret etti.

“Aslında, binlerce terk edilmiş ve boş metreküpün olduğu bir alanda, kriz nedeniyle, arazi tüketimi ve çevresel sürdürülebilirlik karşısında yeni bir mega kutu inşa ediliyor” saldırılar Ortak Haklar,, üç yıl içinde planlanan yüz işe karşı, aynı zamanda çalışanların koşullarını analiz: “Ne tür bir iş? Biz sessiz ve parlak kalamaz, belediye başkanı Conti geliştirme motoru yerine yapmak istediği gibi, Amazon tüm dünyada temize olduğu işin organizasyon modeli – Ciccio Auletta grubu tarafından işaret – stresli ritimleri ve sürekli günlük kontrol yapılmış bir iş organizasyonu. Verimlilik ve kar adına, orada çalışan insanlar, her gün, 15/20 bin parsel sıralama ve 10-20 kilometre yürüyüş, 12 futbol sahaları kadar alanlarda. Çalışma saatleri içinde kimseyle konuşmamaya ve aynı vardiyada birden fazla kez tuvalete giderlerse kendilerini haklı çıkarmaya zorlandılar. Tüm bunlar sürekli olarak şirketin ‘Big Brother’ tarafından izlenir: paket yapanlar bir bilgisayara giriş yaptıkları için izlenirken, onları almaya gidenler adlarıyla kaydettikleri bir tarayıcı yı kullanırlar. Bileğinde elektronik bir bilezik olması gibi bir şey. Ama dahası, yöneticiler çalışma süresini doğru hesaplayabilmeli, çünkü ‘Amazon adımı’ yoksa, standartlara uymak için doğru süreleri belirleyen bir yönetici hemen size katılır.”

“Bu nedenle açık olmak iyidir – Onlar Ortak Haklar dan devam – Amazon içinde çalışma organizasyonu, işçi ve işçilerin sömürü dayalı, kime en temel hakları bile çıkarılır, kar karşı 2019 yılının dördüncü çeyreğinde, 3,27 milyar dolara ulaşan, ayrıca İtalyan devletine gelirlerinin% 3’ünden az vergi ödemek için eski lege yeteneği sayesinde, bu modelin en iyi bilinen ve çarpıcı örneğidir. Bir iklim acil ortasında, gezegenimiz için de zararlı bir model: her paket fosil yakıtlar yakan bir minibüs tarafından hedefine taşınır. Bu nedenle yerel ekonomi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip başarısız olamaz ve bu nedenle Pisa Belediyesi hiçbir şey gibi davranamaz ve Amazon gibi bir dev belediye içinde yerleşmeye çalıştığında, bu yönlerini değerlendirmek değil”.