Haziran 17, 2020

‘Adım 2’ sırasında araba ile dolaşmak için kurallar

ile vinh

Faz 2 sağlık acil, Sağlık Yüksek Enstitüsü kendi araba direksiyonuna veya paylaşılan bir araba güvenli bir şekilde taşımak için küçük bir vademecum hazırladı. Bireysel koruma cihazlarından başlayarak, tek başına seyahat ediyorsanız maske kullanımı gerekli değildir, ancak aynı evde yaşamayan insanlarla birlikte yseniz, bu olur.

Başkalarıyla seyahat ediyorsanız, tavsiye de pencereaçık tutmaktır. Kabin içinde tutulacak mesafeye gelince, aynı evde yaşamayan insanlarla seyahat ediyorsanız, güvenli mesafeyi korurken seyahat etmelisiniz: en fazla iki kişi ve yolcu arka koltukta oturmalıdır. Motorlu araçla veya motorlu araçta bulunduktan sonra her zaman ellerinizi yıkamalı ve gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmamalısınız.

Iss uzmanları otomobilin iç yüzeylerini mikrofiber bez ve alkol bazlı preparatlarla temizlemenizi öneriyor. Iki ürünmevcut sodyum hipoklorür cilt ve plastik üzerinde agresif bir eylem olabilir, çünkü çamaşır suyu ve amuchina kullanımı tavsiye edilmez. Döşemeüzerinde elektrikli süpürge kullanın, ya da yıkamak için seçerseniz, uygun temizlik ürünleri ile bunu, yıpranmış ise, değiştirilebilir araba paspaslar için özel dikkat.

Bir araba paylaşım araba kullananlar için, bir mikrofiber bez ve alkol tabanlı hazırlık varsa, uzmanlar diğer insanlar tarafından dokundu olabilir tüm yüzeyleri temizleme öneririz: direksiyon simidi, vites kolu, el freni, hava delikleri, emniyet kemerleri, yön göstergeleri, ön cam silecek anahtarları ve ışıklar, iç dikiz aynası , dış dikiz aynası, tuşları, kolları ayarlamak için kolu. Eldivenlerin kullanılabildiği operasyonlar, ancak gözlere, buruna ve ağıza dokunmamaya, geriye doğru kaldırmaya ve onları birbirinden ayırmaya özen gösterir.

Son olarak, klima kullanımı. Uzmanlar, klima sistemlerinin filtrelerini periyodik olarak kontrol etmenizi ve derin bir temizlik için hava filtresini çıkarmanızı, havanın kendisini dolaşan havalandırma deliklerini ve boruları dezenfekte etmelerini tavsiye ediyor. Yaz lastiklerinin, Ulaştırma Bakanlığı tarafından lastik ve sürücülere sezonluk olarak değiştirilmesi için verilen uzatma sayesinde 15 Haziran’a kadar monte edilmesi de mümkündür. Sosyal mesafe göz önünde bulundurularak da bir karar alındı. Bu nedenle yaz lastikleri ertelenmiş bir tarihe sahip kış lastikleri yerine takılabilir. Yasaya göre, kış lastiği zorunluluğundan etkilenen süre 15 Kasım ile 15 Nisan tarihleri arasında.